ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Wstęp deklaracji

Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami „Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych”. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: www.okib.gminamoszczenica.eu

Dane adresowe jednostki:
Ośrodek Kultury i Biblioteki
38-321 Moszczenica,
ul. Samorządowa 1
tel.: 18 35 41 044; 18 35 41 084

Data publikacji strony internetowej: grudzień 2015
Data ostatniej istotnej aktualizacji: lipiec 2020

Strona internetowa www.okib.gminamoszczenica.eu jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Zamieszczone na stronie internetowej informacje, w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 23 września 2018 roku lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań Ośrodka Kultury i Biblioteki. Niektóre zamieszczone na stronie internetowej informacje publiczne w postaci załączników są w formie skanów, .pdf oraz .doc.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracowników Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy.

Oświadczenie sporządzono dnia 2020-09-15.

Ułatwienia na stronie internetowej

Strona internetowa posiada:
— wystarczający kontrast kolorystyczny w podstawowej wersji wyświetlania. Czcionka i tło strony spełniają wymagania wysokiego kontrastu kolorystycznego, wykazując współczynnik 8,59:1,
— możliwość powiększenia i pomniejszenia wielkości liter na stronie poprzez kombinację klawiszy: „ctrl+”,
— mapę strony,
— focus wokół elementów nawigacyjnych.

Skróty klawiaturowe Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.


Informacje zwrotne i dane kontaktowe:


Osoba do kontaktu w zakresie dostępności: Danuta Luboch, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 18 35 41 084 .

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z „Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych” każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w Ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów „Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku. Kodeks postępowania administracyjnego”, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl. (https://www.rpo.gov.pl).


Dostępność architektoniczna


Pomieszczenia Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy są zlokalizowane:
— w budynku przy ul. Samorządowej 1 w Moszczenicy. Budynek jest dostosowany architektoniczne do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (podjazd dla wózków, przystosowana toaleta). Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki posiadają odpowiednie szkolenia z zakresu BHP,
— w budynku przy ul. Jana Pawła II 3 w Staszkówce. Budynek jest dostosowany architektoniczne do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (wjazd dla wózków, przystosowana toaleta). Pracownik Ośrodka Kultury i Biblioteki posiada odpowiednie szkolenia z zakresu BHP.
W Ośrodku Kultury i Biblioteki nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego ani na miejscu, ani on-line. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabosłyszące. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Ośrodek Kultury i Biblioteki nie posiada pętli indukcyjnych.
Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2