ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Kolejne zajęcia w ramach projektu „Para buch! Książka w ruch!”, w których uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Staszkówce, już za nami. Tym razem zastanawialiśmy się, dlaczego liście zmieniają barwy.


Spotkanie zostało zorganizowane na podstawie jednej z książek z serii Ciekawe Dlaczego pt. „Drzewa mają liście i inne pytania na temat roślin”, autorstwa Andrew Charmana. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, kiedy zawitała do nas kalendarzowa jesień, po co drzewom są potrzebne liście i dlaczego zmieniają swoją barwę. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały także krótkiego opowiadania o Żubrze Pompiku pt. „Kolory Jesieni”, autorstwa Tomasza Samojlika.


Podsumowaniem naszych zajęć była praca plastyczna. Dzieci, wykorzystując kolorowe liście, ozdobiły przepiękną, mieniącą się tysiącem kolorów Panią Jesień.


„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.


Zachęcamy rodziców do wykorzystywania książek popularnonaukowych do indywidualnych zabaw ze swoimi dziećmi, bo najlepsza nauka jest oczywiście poprzez zabawę!Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4