ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

„Kształty wokół nas” to trzecie zajęcia zorganizowanych w ramach projektu „Para buch! Książka w ruch!”. Gośćmi ostatnich zajęć były przedszkolaki z grupy Słoneczek z Przedszkola w Staszkówce.

Dzieci rozpoznawały i nazywały figury geometryczne, porównywały ich wielkość oraz ustawiały w kolejności od najmniejszej do największej i odwrotnie. W zajęciach wykorzystano klocki Dienesa, dzięki którym dzieci miały możliwość manipulowania figurami geometrycznymi, a także tworzenia z nich własnych kompozycji. Zadania stawiane dzieciom pozwoliły również na realizację takich zagadnień jak: wyodrębnianie cech wielkościowych, klasyfikowanie figur według kształtu, wielkości i koloru czy tworzenie zbiorów, których elementy spełniają określone warunki. Nieodzownym i najważniejszym elementem naszych zajęć było czytanie wiersza Małgorzaty Platy Geometryczny pajacyk oraz opowiadania Kiedy jest nudno zamieszczonego w Elementarzu matematycznym, autorstwa Beaty Ostrowickiej.

„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.



Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4