ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zaprasza mieszkańców Gminy Moszczenica do wspólnego zorganizowania wystawy starych książek kucharskich i przepiśników!

„U babci na strychu” to kolejne działanie organizowane w ramach projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”. Tym razem prosimy Państwa — mieszkańców naszej gminy — o pomoc przy zorganizowaniu wystawy starych książek kucharskich i autorskich przepiśników. Z pewnością gdzieś na dnie szuflady lub w pudłach na strychu kurzą się stare, zapomniane już książki kulinarne bądź przepiśniki, które mogą na nowo zostać odkryte przez kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy. Głównym celem naszej lokalnej zbiórki jest ocalenie od zapomnienia fenomenalnej sztuki gotowania naszych dziadków, integracja lokalnej społeczności oraz wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem OKiB starych książek kucharskich bądź autorskich przepiśników mogą się zgłaszać osobiście (ul. Samorządowa 1, 38-321 Moszczenica), telefonicznie (18 35 41 084; 18 35 41 044) lub e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zbiórka trwa do 30 września 2019 roku, natomiast wystawa, na którą już teraz Państwa serdecznie zapraszamy, jest zaplanowana na październik tego roku. Po zakończeniu wystawy wszystkie wypożyczone egzemplarze będą zwracane ich właścicielom. Zapraszamy do współpracy!Zbiórka lokalna jest organizowana w ramach projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”. 
Projekt jest realizowany z programu Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4