ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Pierwsze spotkanie „Akademii Małego Smakosza” zrealizowane w ramach projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki” odbyło się 7 czerwca 2019 r. w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy.

W spotkaniu prowadzonym zgodnie z sentencją „Co czytać, by oswajać nielubiane jedzenie!” uczestniczyły dzieci w wieku 7-10 lat. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Bardzo głodna gąsienica” oraz „Kicia kocia.- witaminowe przyjęcie” i na ich podstawie próbowały przekonać się nawzajem dlaczego warto jeść owoce i warzywa, a unikać słodyczy.

Kulminacyjnym i zarazem najbardziej wyczekiwanym przez dzieci punktem spotkania był czas robienia kolorowych koktajli. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy i każda z nich przygotowała koktajl innego koloru. Po skończonej pracy nie pozostało nic innego jak tylko skosztować koktajle i wzbogacić nasz organizm w porcję zdrowych witaminek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i dostarczyło dzieciom wiele radości. 

Projekt „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”, realizowany jest z programu 
Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28