ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zaprasza mieszkańców gminy Moszczenica do udziału w projekcie „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”, którego najważniejszymi celami są rozwój świadomości konsumenckiej, promocja zdrowia oraz zmiana nawyków żywieniowych.

Termin realizacji: kwiecień-listopad 2019 r.

W programie:

— spotkania autorskie z Ewą Wachowicz, Justyną Bednarek oraz Joanną Krzyżanek,

— „Kuchnia polska w dawnych czasach” — prelekcja dotycząca żywienia w okresie powojennym,

— „Akademia małego smakosza” — warsztaty dla łasuchów i niejadków,

— „Książka dla niejadka! Czyli co czytać, by oswajać nielubiane jedzenie” — wykład,

— plenerowa wystawa książek o tematyce prozdrowotnej,

— „Zwierzaki–cudaki” — warsztaty i międzypokoleniowe zajęcia na placu targowym,

— inscenizacja warzywnych wierszy autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima,

— „Czas być zdrowym” — konkurs na wiersz promujący zdrowy styl życia,

— „U babci na strychu” — konkurs oraz wystawa najstarszych książek kulinarnych i makatek kuchennych,

— „Elementarz kulinarny babci i wnuczka” — wydanie lokalnej publikacji.

Informacji udziela:
Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy
ul. Samorządowa 1
tel.: 18 354 10 44, 18 354 10 84
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

luty 2021