ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Dzień Babci i Dzień Dziadka tuż-tuż! Czy Wasze laurki już gotowe? Jeśli nie, to przybywamy z pomocą i pokażemy Wam, jak samodzielnie wykonać oryginalne laurki dla ukochanych babć i dziadków.


Nie od dziś wiadomo, że najlepsze prezenty to te, w których przygotowanie wkładamy całe nasze serce. Z pewnością nic tak nie cieszy naszych dziadków, jak niezapowiedziane odwiedziny, miła rozmowa, wspólna herbata lub własnoręcznie przygotowane laurki. Do Waszych kartek dodajcie wspaniałe życzenia oraz słowa płynące prosto z serca. Wzruszenie babć i dziadków gwarantowane. Tutaj możecie znaleźć przykładowe wiersze z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. A teraz… do pracy!

Materiały:
— kolorowe kartki,
— wstążeczka,
— klej,
— nożyczki,
— taśma dwustronna,
— papier kolorowy samoprzylepny,
— kredki,
— mazaki.

Laurka dla dziadka — krok po kroku:

1. Przygotuj materiały, które będą potrzebne do laurek.2. Wytnij laurkę w kształcie filiżanki. Narysuj szablon lub pobierz go tutaj.3. Ozdób filiżankę najpiękniej, jak potrafisz.

4. Laurka gotowa!5. Inna wersja laurki w kształcie filiżanki. Wytnij laurkę w kształcie filiżanki. Narysuj szablon lub pobierz go tutaj.

 

6. Ozdób filiżankę najpiękniej, jak potrafisz.7. Z kolorowych kartek wytnij kwiatki, łodygi, liście, przyklej po wewnętrznej stronie filiżanki oraz doklej kokardkę.8. Laurka gotowa!9. Kwiatek dla babci. Z kolorowej kartki wytnij 10–15 kółek.10. Na każdym kółku naklej kawałek taśmy dwustronnej.11. Zwiń kółka w rożek. Możesz sobie pomóc ołówkiem.12. Rożki naklej na kartkę, przyklej środek kwiatka. Naklej łodygę, następnie zrób liście.14. Laurki dla kochanej babci i kochanego dziadka gotowe!

Jak zawsze zachęcamy Was do wysyłania skanów bądź zdjęć swoich prac, tym razem laurek, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie prace będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28