ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Tęsknicie za zimą, za śniegowymi bałwankami, prawda? My także! Niestety… póki co nie możemy zrobić ich ze śniegu, ale możemy zrobić je z papieru, wyczarowując tym samym zimową dekorację na okno lub ścianę w pokoju! Życzymy Wam wspaniałej zabawy, póki co z papierowym śniegiem.


Materiały:
— białe kartki z bloku technicznego,
— kolorowe kartki,
— patyczek przyniesiony ze spaceru do lasu,
— nożyczki, ołówek, linijka, klej, białe nici.

Sposób wykonania:
1. Przygotuj materiały, które będą Ci potrzebne do wykonania bałwanków.2. Na białym kartonie narysuj i wytnij elementy potrzebne do bałwanka: kółka, ręce oraz paski na gwiazdki.3. Z kolorowych kartek wytnij czapki, oczy, nosy i usta.4. Sklej kule, naklej czapkę, oczy, nos, usta, guziki.

5. Z białych pasków wykonaj gwiazdki, przyklej je na nitkę i do bałwanka.

6. Ręce bałwanków nałóż na patyczek. Gotową pracę przyklej taśmą klejącą do okna lub na ścianę.
Jak zawsze zachęcamy Was do wysyłania skanów bądź zdjęć swoich prac, tym razem bałwanków, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie prace będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.


Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4