ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy
Dzisiaj pokażemy Wam, jak szybko i w łatwy sposób przygotować papierowe śnieżynki, które mogą stanowić piękną zimową ozdobę Waszego okna albo bożonarodzeniowej choinki. Instrukcję wykonania znajdziecie na zdjęciach poniżej. Życzymy przyjemnej pracy plastycznej! 

1. Kartkę A4 przetnij wzdłuż na dwie części.

2. Jedną część złóż na połowę, potem jeszcze raz i kolejny. Drugą połowę kartki złóż tak samo. Zagięcia pomogą złożyć kartkę w harmonijkę.
3. Złóż dwie połówki kartki w harmonijkę. Musisz zrobić dwie harmonijki.
4. Zrób szablon śnieżynki. Wytnij pasek kartonu o wymiarach złożonej harmonijki. Narysuj wzór śnieżynki (taki sam na obydwu harmonijkach) i wytnij.
5. Śnieżynki wytnij bardzo ostrymi nożyczkami. W razie potrzeby poproś o pomoc osobę dorosłą.6. Rozłóż wyciętą śnieżynkę. Zaznaczone części sklej z obydwu stron.

7. Uformuj śnieżynkę.
8. Śnieżynki gotowe ;-).

Zachęcamy Was do wysyłania skanów bądź zdjęć swoich śnieżynek na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie prace będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28