ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy
Co prawda do mikołajek pozostało jeszcze kilka dni, jednak naszym zdaniem trzeba się już teraz odpowiednio przygotować! Dzisiaj proponujemy Wam wykonanie uroczych brokatowych mikołajów, których zadaniem będzie pilnowanie tego prawdziwego Święto Mikołaja, by na pewno zostawił nam wymarzone prezenty w grudniową niedzielę.

Materiały:

— czerwone grube kartki (brokatowe, piankowe),
— białe kartki,
— kolorowe grube kartki: niebieskie, złote, żółte, srebrne itp.,
— taśma dwustronna (ewentualnie zszywacz lub mocny klej),
— ołówek,
— nożyczki,
— linijka.

Instrukcja wykonania — krok po kroku:

1. Przygotuj materiały:
2. Wytnij rożki na szerokość kartki A4.
3. Sklej rożki taśmą dwustronną. Jeżeli nie masz taśmy, możesz użyć zszywacza.

 

4. Wytnij elementy dekoracyjne dla mikołajów: czapki, gwiazdki, okulary, wąsy.
5. Udekoruj swoje mikołaje ;-).6. Nasze mikołaje:
A oto pilnujący prawdziwego Świętego Mikołaja radosny kwartet mikołajów:


Zachęcamy Was do wysyłania skanów bądź zdjęć swoich mikołajów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie prace będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28