ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Pod takim właśnie hasłem rozpoczęliśmy w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Staszkówce cykl zajęc warsztatowych dla dzieci z klas I- III Zespołu Szkół Jana Pawła II w Staszkówce. 

W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas klasa III szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią - Panią Elżbietą Gąsior. Na naszym pierwszym spotkaniu rozmawialiśmy o naszych wadach oraz szukaliśmy na nie "lekarstwa". Dzieci doszły do wniosku, że na każdą wadę jest sposób, jednak potrzeba do tego naszych chęci i silnej woli. Zgodziły się ze słowami M. Strzałkowskiej i na koniec spotkania już wszystkie zgodnie powtarzały fragment wiersza z książki pt. "Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem"

"Każdy z nas ma jakieś wady...
Lecz choć bardzo byś się silił
innych zmienić nie dasz rady.
Za to siebie w każdej chwili!

Może więc czasami warto 
zastanowić się nad sobą
ciut pomyśleć i pomału
zmienić w sobie to i owo...

Działanie to prowadzone jest w ramach współpracy biblioteki publicznej z biblioteką szkolną na podstawie nowo zakupionych pozycji w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych - Priorytet 2.

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28