ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy
10 grudnia w Zespole Szkół w Staszkówce odbył się konkurs recytatorski „Polscy Poeci Dzieciom” organizowany przez Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy – filię w Staszkówce. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, promowanie autorów literatury polskiej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. 

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej. 
Z grona świetnie przygotowanych uczniów jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:

Klasa I
I miejsce - Dyl Emilia
II miejsce - Dobek Fabian

Klasa II
I miejsce - Gąsior Karol
II miejsce - Podwika Anna
III miejsce - Kłapsa Emilia

Klasa III
I miejsce - Juszyńska Katarzyna
II miejsce - Wąsowska Martyna
III miejsce - Juszyński Rafał

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!!! 
Działanie to prowadzone jest w ramach współpracy biblioteki publicznej z biblioteką szkolną na podstawie nowo zakupionych pozycji w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych - Priorytet 2.

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4