ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy
Pierwsze zajęcia w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece" promującego czytelnictwo wśród najmłodszych w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Staszkówce już za nami.  W warsztatach, udział wzięły dzieci z klasy I. 
Zajęcia zostały zrealizowane na podstawie książki Wojciecha Widłaka pt.: „Syrop maga Abrakabry”. Dzieci poznały magiczny świat czytając głośno bajkę. Następnie wspólnie wyjaśnialiśmy znaczenie słów : mag, sułtan, tron czy zaklęcie. 
Kolejnym etapem zajęć była zabawa w „Magiczny literowy syrop” podczas, której dzieci układały własne zaklęcia z wylosowanych sylab.
Układanie własnych zaklęć było świetnym wstępem do kolejnej zabawy - w aktorów, którzy przedstawiali z wielką radością scenki z poznanej opowieści.
Dobrej zabawie i śmiechom nie było końca. 
Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały teczki - Czytam sobie w bibliotece.
Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28