ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Były propozycje książek dla przedszkolaków, teraz pora na książkowe inspiracje dla tegorocznych pierwszoklasistów.


Pierwszy dzień w szkole to wielka niewiadoma, która budzi sporo emocji i pytań. Większość pierwszoklasistów z dużym przejęciem, ale i ochotą rozpoczyna ten nowy etap. Niestety są też tacy uczniowie, dla których to duży problem. U dzieci mogą się pojawiać różnorodne obawy i trudności z zaakceptowaniem nowej sytuacji.

 

Z myślą o nich — ale nie tylko — przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji, które pomogą w objaśnianiu trudnych, szkolnych problemów.

 

Seria książek autorstwa Heleny Bross pt. Klasa 1b nie tylko uczy samodzielnego czytania, lecz także objaśnia, w jaki sposób zachować się w środowisku społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem szkoły. Proponowane książki to:

 

Książki z serii Klasa 1b, autorstwa Heleny Bross:

„Braciszek”

„Dzwoń pod 112”

„Fajne te okulary!”

„Najsilniejszy w klasie”

„Nocowanko w szkole”

„Nowy w klasie 1b”

„Pierwszy dzień w szkole”

„Pomocy, jesteśmy spóźnieni!”

„Tajemniczy przyjaciel”

„Urządzamy dyskotekę”

 

Seria Bezpieczne Dziecko uczy zasad dobrego i bezpiecznego zachowania w szkole, odpowiada na wiele trudnych pytań, pomaga w przełamaniu tabu milczenia pomiędzy dzieckiem a dorosłym. Szczególnie pomiędzy dzieckiem, które potrzebuje pomocy i dorosłym, który może jej udzielić.

 

Książki z serii Bezpieczne Dziecko, autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej:

„Czy mogę pogłaskać psa?”

„Dobre i złe sekrety”

„Dręczyciel w klasie”

„Jak pomyślę, tak zrobię”

„Po co się złościć?”

„Powiedz komuś!”

„Słup soli”

„Tajemnica Michasia”

 

Książki wydane w serii Centrum Edukacji Dziecięcej odpowiadają na dręczące dzieci pytania. Poprzez lekturę mali czytelnicy zyskają nie tylko wiele praktycznych umiejętności, lecz także będą się przy tym również świetnie bawić.

 

Książki z serii Wiem i Potrafię, autorstwa Marcina Przewoźniaka:

„Lubię szkołę”

„Survival, czyli jak przetrwać w domu i szkole”

 

Poza tym zachęcamy do sięgnięcia po cieszącą się od lat nieustanną popularnością książkę Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt. „Pierwszoklasista”.

 

Po wszystkie proponowane książki zapraszamy do naszych bibliotek, życząc wspaniałych literackich przygód.
Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4