ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Jeżeli jesteście jeszcze przed urlopem i nie wiecie, dokąd zabrać swoje pociechy, to podpowiadamy.

Nie opuszczając województwa małopolskiego, możemy z dziećmi odkryć wiele urokliwych miejsc, do których podróż, zwłaszcza dla najmłodszych, nie będzie ani uciążliwa, ani nużąca. Na rodzinne wyjazdy zabierzmy ze sobą książki Ewy Stadtmüller: „Zakopane i okolice”, „Kraków i okolice” oraz „Pieniny dla rodziny”. Publikacje te są dostępne w naszych bibliotekach.

Przewodnikiem po ciekawych miejscach Małopolski jest Skrzat, który w czasie spacerów po Zakopanem, Krakowie, Szczawnicy i okolicach odpowiada na pytania: „Skąd się wziął Dunajec?”, „Co to jest Durbaszka?”, „Jak powstało Podhale i kogo należy winić, że ziemia tam jest kamienista?”, „Skąd się wzięła sól w Wieliczce?”. Poznamy również tajemnicę wież kościoła Mariackiego, zajrzymy do Smoczej Jamy, na Wawel, spotkamy krakowskie kwiaciarki czy pochlapiemy się w Grajcarku.

Po odbytych wycieczkach młodzi turyści będą mogli sprawdzić, co zapamiętali z rekreacyjnych spacerów. Służyć temu będą wkładki z krzyżówkami dołączone do omawianych książek. Zachęcamy do lektury i turystycznych wyjazdów. Bądźmy turystami we własnym województwie!

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4