ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Niestety… Wszystko co dobre szybko się kończy. Nawet nie wiadomo kiedy minęły zajęcia „Czytam, więc umiem, wiem i rozumiem” organizowane podczas ferii przez naszą bibliotekę. W tym roku, przez cały tydzień, wszystko kręciło się wokół mody. Było więc projektowanie, szycie, ozdabianie, stylizowanie. Mówiąc krótko, biblioteczny fashion week!

Modowy tydzień w bibliotece był doskonałą okazją, by poznać publikacje, w których to uczestniczki spotkań wyszukiwały informacje na temat mody, jej historii, trendów oraz znanych projektantów. Dzięki wyobraźni oraz magicznym pudełkom z przedziwnymi strojami dziewczyny miały okazję stać się na chwilę kimś innym. Po wykonaniu niebanalnych stylizacji na bibliotecznym wybiegu odbył się prawdziwy pokaz mody, który, zarówno wśród modelek, jak i obserwatorów, wzbudził sporo entuzjazmu.

Dziewczyny uczestniczące w zajęciach — niczym prawdziwe stylistki mody — zaprojektowały i uszyły (przy wykorzystaniu maszyn do szycia) efektowne torebki oraz materiałowe kurki. Modne musiały być również fryzury uczestniczek naszych zajęć, dlatego na jeden dzień zamieniliśmy naszą bibliotekę w zakład fryzjerski, w którym były wyczarowywane fryzjerskie cuda. Zawitały do nas również, oczywiście samodzielnie wykonane, kolorowe i urocze kotki uszyte ze skarpetek. Dodatkowo podczas zajęć dzieci brały udział w grach, zabawach, rywalizowały między sobą w ubieraniu modelek, rozwiązywały zagadki literackie i przedstawiały kalambury.

Serdecznie dziękujemy naszym młodym Czytelniczkom za udział w tygodniowych zajęciach feryjnych. Już teraz zapraszamy na wakacyjne spotkania w naszej bibliotece, które z pewnością przyniosą wiele radości i zabawy. Pamiętajcie — zawsze jest pora, by odwiedzić bibliotekę i zaprzyjaźnić się z książką. Na to nigdy nie jest za późno!


Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4