ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

11 czerwca 2019 roku gościem w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy, była poznańska pisarka, autorka „zdrowych” książek dla dzieci — Joanna Krzyżanek.

Autorka serii książek „Ignaś Ziółko gotuje”, w nieco przewrotny sposób zachęcała uczestników spotkania do jedzenia warzyw, najlepiej na surowo. Wymieniała warzywa, które poprawiają humor, przeganiają bakterie, dbają o nerki, odżywiają mózg, wzmacniają odporność. W zabawny sposób opowiadała o książkach pachnących truskawką, cytryną i czekoladą. Opowiadała o tym jak powstała postać Cecelki Knedelek. Dzieci dowiedziały się, że pierwowzorem postaci literackiej była... babcia autorki, o imieniu Cecylia. Babcia Cecylia potrafiła wyczarowywać niesamowite potrawy, a mała Joasia pilnie jej w tym asystowała. Przepisy babci przetrwały dzięki książce napisanej już przez dorosłą Joasię i są wspaniałą pomocą do rodzinnych zajęć kulinarnych.

W czasie spotkania dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania postaci Cecylki Knedelek. Wystarczyło wykorzystać puste pudełko po zapałkach, trochę plasteliny, kleju, dwa patyczki, rysunek i postępować zgodnie z instrukcją. Uczestnicy byli zachwyceni, a ilość złożonych autografów przez panią Joannę może świadczyć o tym, że Ignaś Ziółko, Cecylka Knedelek, Lamelia Szczęśliwa będą im towarzyszyć w czasie wakacyjnych przygód. Na bibliotecznych półkach czekają również inne książki pani Krzyżanek: „Kura Adela”, „Kotki Dorotki”, „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”.

Zachęcamy do ciekawej lektury :).

 

Projekt „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”, realizowany jest z programu
Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4