ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy
previous arrow
next arrow
Slider
Aktualności

Łamańce językowe — świetna zabawa nie tylko dla dzieci

Dodano: Lut 21, 2021
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego! Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej na świecie oraz zwrócenie uwagi… Czytaj więcej

Światowy Dzień Kota z… książką!

Dodano: Lut 16, 2021
Czy wiecie, że i koty mają swoje święto? Jeżeli nie, to podpowiadamy. Światowy Dzień Kota obchodzimy 17 lutego, czyli już jutro! Czytaj więcej

Walentynki w bibliotece

Dodano: Lut 13, 2021
Jesteście przygotowani na jutrzejsze święto zakochanych ? My tak! Już od wczoraj czekamy na Was z walentynkowymi niespodziankami. Czytaj więcej

Walentynkowe niespodzianki w bibliotece

Dodano: Lut 08, 2021
Zapraszamy naszych obecnych, a także przyszłych Czytelników do odwiedzenia biblioteki w Moszczenicy w dniach 12 lutego (piątek) oraz 15 lutego… Czytaj więcej

Pierwszy dyplom dla przedszkolaka w ramach projektu „Mała książka — wielki człowiek” wręczony!

Dodano: Sty 30, 2021
Mamy pierwszego zdobywcę Dyplomu Małego Czytelnika w ramach projektu „Mała książka — wielki człowiek” (edycja 2020/2021). Czytaj więcej

Paszporty Polityki za 2020 rok rozdane!

Dodano: Sty 27, 2021
Już po raz 28. zostały wręczone nagrody tygodnika „Polityka”. W kategorii literatura Paszport trafił do młodej pisarki Miry Marcinów, autorki… Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dodano: Sty 19, 2021
Babcia i Dziadek wiedzą wszystko najlepiej, ponieważ… czytają dużo książek! Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Dodano: Sty 18, 2021
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie przygody ciągle głodnego i poszukującego miodku… Czytaj więcej

Z książką na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dodano: Sty 14, 2021
Wnuki i dziadkowie tworzą szczególną, niepowtarzalną więź. By taka więź jednak powstała, należy ją tworzyć i pielęgnować przez lata. Na pewno wszyscy… Czytaj więcej

Małe dziecko w bibliotece…

Dodano: Sty 12, 2021
Rodzice często pytają, kiedy można zapisać dziecko do biblioteki. Odpowiadamy więc, że jak najwcześniej! Czytaj więcej

Łapacz snów to wyjątkowy amulet, który wywodzi się z indiańskich wierzeń. Mówi się, że ten prawdziwy, zaczarowany przez szamana, miał moc przechwytywania złych snów. Według wierzeń w wyplecioną sieć wpadają złe sny, które giną wraz z nadejściem dnia, natomiast przez oczka sieci przedostają się tylko dobre sny. Ozdoby te wieszano przy wejściu, nad łóżkami lub kołyskami niemowląt.


Obecnie łapacz snów stał się oryginalną ozdobą domu, ogrodu bądź werandy i wspaniale spełnia tę funkcję. Łapacz snów to naprawdę cudowna dekoracja, która w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności. Mnóstwo zwisających koronek, tasiemek, sznurków, piórek i koralików w połączeniu z plecionym wzorem w okręgu, szydełkową serwetką bądź imieniem naprawdę robią niesamowite wrażenie.

Jeśli i Wam podoba się taki dodatek, a nie macie go w swoim pokoju, nie zwlekajcie! Sprawdźcie, jak zrobić łapacz snów i czym prędzej zabierajcie się do samodzielnego tworzenia. Specjalnie dla Was przygotowałyśmy bardzo łatwy w przygotowaniu łapacz snów, który będzie tym bardziej wyjątkowy, ponieważ z Waszym imieniem. Gotowy łapacz snów może zawisnąć w Waszym pokoju i z pewnością wprowadzi do jego wnętrza delikatny, etniczny klimat!


Materiały:
— drut miedziany o średnicy 2,5 mm
— kremowy sznurek,
— sznurek jutowy,
— kolorowe wstążki i koronki,
— kolorowe piórka,
— kwiatuszek koronkowy,
— kwiatuszek z materiału,
— pistolet do kleju na gorąco,
— nożyczki.


Instrukcja wykonania — krok po kroku:

1. Z miedzianego druta uformuj koło o średnicy ok. 20 cm oraz swoje imię lub imię osoby, której chcesz podarować łapacz snów.2. Przygotuj wstążki, koronki, piórka, sznurki oraz kwiatuszki w kolorach które najbardziej Ci się podobają. 3. Miedziane kółko owiń kremowym sznurkiem tak, by nie było widać druta.4. Do kremowego sznurka przymocuj na końcach kolorowe piórka.5. Wyprasuj wstążki i koronki, których będziesz używać do ozdobienia swojego łapacza snów.6. Wybrane przez siebie wstążki, koronki i przygotowane wcześniej piórka przywiąż do łapacza snów.7. Do obręczy przyczep czarny kwiatuszek z materiału.8. Teraz pora zająć się ozdabianiem imienia. Możesz owinąć imię sznurkiem jutowym.9. Połowę koła owiń jeszcze kordonkiem (kolor dopasuj do przymocowanych wstążek i koronek).10. Do obręczy łapacza snów przyklej za pomocą kleju na gorąco imię oraz koronkowy kwiatuszek, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także zamaskuje łączenie sznurków.11. Twój imienny łapacz snów gotowy!Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
PARTNERZY
01bn.jpg02cpcd.jpg03polona.jpg04czytpol.jpg05fundacjaorange.jpg06prb.jpg07nprc.jpg08wolnelektury.jpg09wbibliotece.jpg10lczyt.jpg11gmina.jpg12minfo.jpg13rajska.jpg