luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

„Mała książka — wielki człowiek” — uroczyste wręczenie dyplomów

Drukuj E-mail
Kategoria: Aktualności | Opublikowano: środa, 05 luty 2020 22:31 | Autor: OKiB | Odsłony: 312

Już osiemnaścioro dzieci w wieku przedszkolnym od września 2019 roku dziesięć razy odwiedziło naszą bibliotekę, by wypożyczyć ciekawe i mądre książeczki, tym samym zdobywając komplet naklejek na Karcie Małego Czytelnika. To właśnie dla nich zostało zorganizowane spotkanie, podczas którego zostali uroczyście uhonorowani Dyplomami Małego Czytelnika.

Przed uroczystą minigalą czytelniczą najmłodsi, razem ze swoimi opiekunami, uczestniczyli w rodzinnych zabawach. A ponieważ 17 lutego będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Kota, tematem przewodnim zabaw i zajęć plastycznych był sympatyczny kot. Dzieci, przy pomocy dorosłych, wykonały techniką orgiami płaskie sympatyczne, kolorowe kotki. Podczas spotkania opowiadały także o swoich ukochanych, domowych kotach, naśladowały ich ruchy i odgłosy. Miały też możliwość obejrzenia i wypożyczenia książek, których głównym bohaterem jest kot. Najwięcej radości było oczywiście wtedy, gdy dzieci otrzymywały prawdopodobnie swój pierwszy w życiu dyplom.

Niestety, z powodu choroby nie wszystkie dzieci wzięły udział w spotkaniu, a dyplomy czekają. Prosimy indywidualnie zgłaszać się do biblioteki po odbiór zasłużonego dyplomu. Natomiast tym, którzy są w trakcie kompletowania naklejek–delfinków życzymy, aby jak najszybciej udało się zdobyć wymarzony dyplom. Mamy nadzieję, że otrzymane, w pełni zasłużone, Dyplomy Małego Czytelnika są zachętą do dalszych ciekawych spotkań z książką.

Projekt „Mała książka — wielki człowiek” realizowany przez Instytut Książki jest skierowany do przedszkolaków i obejmuje dzieci urodzone w latach 2013–2017. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
PARTNERZY
           
01bn.jpg02cpcd.jpg03polona.jpg04czytpol.jpg05fundacjaorange.jpg06prb.jpg07nprc.jpg08wolnelektury.jpg09wbibliotece.jpg10lczyt.jpg11gmina.jpg12minfo.jpg
Copyright © 2020 Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM