kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

„Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii” — najnowsza książka Bereniki Lenard

Drukuj E-mail
Kategoria: Aktualności | Opublikowano: niedziela, 27 październik 2019 19:26 | Autor: OKiB | Odsłony: 70

Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii to najnowsza książka pochodzącej z Moszczenicy Bereniki Lenard i Piotra Mikołajczaka.

Autorzy zabierają nas do norweskiej stacji wielorybniczej, amerykańskiej bazy wojskowej na szczycie góry, a także w rejs statkiem po fiordach. Odwiedzają dolinę, w której mieszkał najsłynniejszy islandzki pustelnik, zaglądają do domu najbardziej radykalnego komunisty w historii kraju i rozmawiają z prezydentem Islandii. Poznają historie kapitanów, myśliwych, artystów i hodowców owiec.

Po przeczytaniu tego zbioru opowieści, aż chce się wybrać na tę odległą, wspaniałą wyspę. Z pewnością autorzy książki byliby wspaniałymi przewodnikami po Islandii, zwłaszcza że ich firma IceStory oferuje takie nieszablonowe wyjazdy na północ Europy. Może książka będzie inspiracją przy planowaniu przyszłorocznych urlopów…?

Biblioteka zakupiła tę publikację do swojego księgozbioru zaraz po ukazaniu się jej na rynku wydawniczym. Książka jest dostępna do wypożyczenia tutaj. Niespodzianką był dla nas fakt, że tato autorki zrobił nam prezent i nieodpłatnie przekazał cztery egzemplarze, za co serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy naszych Czytelników do tej pasjonującej lektury, zwłaszcza że jesienne wieczory są coraz dłuższe i sprzyjają temu, by pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty rozkoszować się wspaniałą Islandią.

PARTNERZY
           
01bn.jpg02cpcd.jpg03polona.jpg04czytpol.jpg05fundacjaorange.jpg06prb.jpg07nprc.jpg08wolnelektury.jpg09wbibliotece.jpg10lczyt.jpg11gmina.jpg12minfo.jpg
Copyright © 2020 Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM